TİYANŞAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...

Anasayfa::.ANASAYFA.::AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK

3 posters
YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek
KİŞİSEL MESAJ : Konu Ekleyen Ülküdaşlarımıza Teşekkür Etmeyi Unutmayın..!

İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK Empty
MesajKonu: Geri: İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK   İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK Icon_minitimeÇarş. Mart 04, 2009 10:02 am

Okuyan gözlerinize sağlık hocam.
http://tiyansan.hareketforum.com
DeliMavi69
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN
DeliMavi69

Erkek

MesajKonu: Geri: İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK   İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK Icon_minitimeSalı Mart 03, 2009 7:16 pm

Eylül bacimin yüregine saglik nede güzel vede yürekten gelen duygulari kagida dökmüs.
Sanada tesekkürler TIYANSAN kardesim güzel paylasimi bizimle paylastigin icin
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek

MesajKonu: Geri: İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK   İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK Icon_minitimePerş. Kas. 27, 2008 5:55 pm

Beğendiğine sevindim kardeşim.
cCcSENAcCc
BİNBAŞI
BİNBAŞI
cCcSENAcCc

Kadın

MesajKonu: Geri: İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK   İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK Icon_minitimePerş. Kas. 27, 2008 5:02 pm

Zorlandım erenler!...
Ülkücülüğü, Sevdâmızı anlatmaya niyetlendim, zorlandım!...
Bir Sevdâ Süvarisi olarak Sevdâ Erleri'nden arlandım!...
Bu Sevdâ Erleri'den uzak kalmaktansa bütün dünya ikballerinden uzaklaşmayı tercih ederim...
Allah(c.c.) Sevdâmızı korusun. Sevdâ Erleri'nin sevdâsını artırsın.
Dünya durdukça Türk dursun, Tanrı Türk'ü Korusun...
"TÜRK’ÜM. BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR"

denecek söz yoktur emeğine sağlık

sevgi.....sayıgılar...
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek

MesajKonu: İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK   İNANDIĞIM SEVDAM ÜLKÜCÜLÜK Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 4:23 pm

Sevdamızı, ülkücülüğü tarife; Sevda Erleri'nin başlarından, Sultan Alparslan'ı hatırlayıp hatırlatarak başlamak isterim. Vasiyeti üzerine; "Gökyüzüne kadar yükselen Alparslan'ın büyüklüğünü görmüş olanlar, gelsinler şimdi onu Merv'de bir avuç toprak altında görsünler." şeklindeki mezar taşıyla madalyalı bir Sultan, bir Sevdâ Eri'yle...
15.000 kişilik mütevazı ama her biri bir Sevdâ Eri olan ordusuyla 200.000 kişilik Haçlı Ordusunu târ u mâr edip Rum İmparatoru Romen Diyogen'i esir alan kahraman kumandanla... Muzafferce dönüşünü kutlamaya hazırlanan milletine; "Karşılamayın!.. Yanımda yenilmiş bir hükümdar vardır, onu rahatsız etmek istemem!..." haberiyle tarihe şerh düşecek kadar güçlü bir mühürdârla...

Mezar taşına tarif olarak yazılan "Gökyüzüne kadar yükselen...." sıfatını, niye ve nasıl kazandığını, anlatmaktan zevk aldığımız bir Sevdâ Eri'yle... Sağlığında dünyaya sığmayan, gökyüzüne yükselen; ölümünden sonra bir avuç toprağın altına sığan ama bu kere de tarihe sığmayan bir tariftir Sevdâmız...

Diriliğinde iri, bitiş diye tariflenen ölümünde büyümesiyle tariflidir... Öldükçe çoğalan, çoğaldıkça ölen erlerin sevdâsıdır Sevdâmız...

Bu Sevda; hiç kimsenin sahiplenemeyeceği kadar özel, bu sevda, kendini Türk hisseden her yürekle paylaşılacak kadar da büyük...

Bu büyük Sevdâ'nın sevdâlıları da büyüktür...

Bu Sevda Erleri'nden yoldaşları, razıdır. Şüheda razıdır bu Erler'den. Ulemâ râzıdır, ümerâ râzıdır. Bu Erler'den evliyâ râzıdır, Alperenler râzıdır. Bu Erler'den Peygamber(s.a.v.) "Aguşunu" açıp bekleyecek kadar râzı, bu Erler'den Allah(c.c.) râzıdır... Çünkü Nizâm-ı âlemdir bu Erlerin sevdâsı. Bu Erlerin Sevdâsı İlâyı Kelimetullâh'tır...

"Nerde bir Türk varsa ora bizimdir." diyebilecek kadar alıcı, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir." emrini uygulayacak kadar vericidir bu Sevdâ Erleri...

"Hiç kimse kimsesiz değil herkesin var bir kimsesi
Hiç kimsesiz kaldım medet Kimsesizler Kimsesi.."

Diye kendini tarifleyerek Fatih olan ve 600 yıldır Fatih kalabilen erlerdir...

Dünya malı tarifli zenginliğe, tenezzül etmeyecek kadar tok gözlü, şehâdetinde cebinden 35 kuruş çıkan İmamoğlu kadar zengindir bu Sevdâ Erleri...

Bu Sevda Erleri'nden küsülmez ve küstürmekte mümkün değildir bu Sevda Erleri'ni!...

Açılışı Sultan Alparslan'la yapılan ve yaklaşık bin yıl sonra - haçlı dünyaya inat- açık ve diri tutmaya çalışan Başbuğ Alparslan'la devam eden bu sevdâ; Bayrağı indirmemecesine, Ezan'ı dindirmemecesine sürmeli, sürer...
Bir kara sevdâdır bizim Sevdamız.

Çekildikçe aklanır ve kara toprakla paklanır...

Elbette her yürek tutulamaz ve elbette Sevdâ Eri'nden başkasının yüreği, dayanamaz bu Sevda'ya!...

Bu Sevda, kutludur. Millet adına umutludur bu Sevdâ... Bu Sevdâ Erleri'nde rehber Kur'an, hedef Turan’dır... En büyük ödülü Şehâdet, madalyası gâzilik'tir bu Sevdâ'nın.

Bu yüzden yürek gerektirir.
Bu Sevdâ özeldir. Bu Sevdânın Erleri, özeldir. Özel sevdânın özel erleri ile yaşatılan bu Sevdâ, özelliği kadar güzeldir...
Bu Sevdanın Erleri, Sultan Alparslan'la esir aldığı imparatoru incitmemek için kutlama yaptırmayacak kadar nazik; Muhteşem Türk Başbuğ ******'le yendiği ve kovduğu işgalci milletlerin bayrağını yerden kaldırtacak kadar incedir.
Bu nezaketleri, bu incelikleri ile kazandıkları Allah'ın Rızâsıyla; 15.000 kişiyle 200.000 kişilik orduyu, yokluklar içinde yedi düveli dize getirecek kadar da güçlüdür bu Sevda Erleri...

Erendir, Alperendir bu Sevdânın Erleri.
Ölenlerinin şehit, kalanlarının gazilikle madalyalandığı; Türk'e göre, Türk için, Türk'e özel sevdâdır Sevdamız, ÜLKÜCÜLÜK...

Bu Sevdâ, anlatılmaz erenler!...
Anlatılamaz!...
Bu sevdâ, Allah nasip etmişse yaşanır sadece... Bu Sevdânın Erleri'ni tanıyanlar şanslıdır, tanımayanlar bahtsız!...
Savaşlarıyla özelleşir, öğütleriyle güzelleşirler bu Erler...

Bu erler, Sevdâmızın Erleri'dirler... Sevdâmıza sevdâ tarifini yakıştıran sıfatlardır bu Erler!... Destanlar, bu sevdâ erleri için; bu sevdâ erleri destanlaşmak içindir...

Her devirde destandır sevdâmız; her devirde destan devleridir Sevdâmızın Erleri...

Zorlandım erenler!...
Ülkücülüğü, Sevdâmızı anlatmaya niyetlendim, zorlandım!...
Bir Sevdâ Süvarisi olarak Sevdâ Erleri'nden arlandım!...
Bu Sevdâ Erleri'den uzak kalmaktansa bütün dünya ikballerinden uzaklaşmayı tercih ederim...
Allah(c.c.) Sevdâmızı korusun. Sevdâ Erleri'nin sevdâsını artırsın.
Dünya durdukça Türk dursun, Tanrı Türk'ü Korusun...
"TÜRK’ÜM. BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR"
Selam, sevgi, dua...

( *EYLÜLÇİÇEĞİ)

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KAN KOKAR SEVDAM