TİYANŞAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...

Anasayfa::.ANASAYFA.::AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

Türkçülük Günü Gaziantep'te Kutlandı

YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek
KİŞİSEL MESAJ : Konu Ekleyen Ülküdaşlarımıza Teşekkür Etmeyi Unutmayın..!

Türkçülük Günü Gaziantep'te Kutlandı Empty
MesajKonu: Türkçülük Günü Gaziantep'te Kutlandı   Türkçülük Günü Gaziantep'te Kutlandı Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 6:43 pm

Türkçülük Günü Gaziantep'te Kutlandı 20090504_395_trklkgn

Gaziantep'te, 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlamaları çerçevesinde, Kavaklık mesire alanında vatandaşlara pilav ve ayran dağıtıldı.
Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programa, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep milletvekili Hasan Özdemir, MHP Gaziantep İl Başkanı Bayram Kemal Kılıç, Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Fikret Alıncak ile MHP Kadın Kolları üyeleri ve partililer katıldı.

Kavaklık mesire alanı içerisinde gerçekleştirilen 3 Mayıs Türkçülük Günü etkinliğinde bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Fikret Alıncak, "3 Mayıs Türkçülük Günü, vatansever Türk gençlerinin zindanlara, tabutluklara atıldığı, her çeşit zulüm ve işkenceye tabi tutuldukları, çekilen çile ve acıların Türk Milliyetçileri tarafından bayramlaştırıldığı bir gündür. Başta Başbuğ Alparslan Türkeş olmak üzere Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Necdet Sancar, Ferit Cansever, Sait Bilgiç, Orhan Şaik Gökyay, İsmet Tümtürk, Muzaffer Eriş ve daha birçok Türk Milliyetçisi ırkçılık ve Turancılıkla suçlanarak zindanlara ve tabutluklara yerleştirilmişlerdir" dedi.

"3 Mayıs sadece bir bayram değil aynı zamanda milli şuurlaşma, Türk'ü ve Türklüğü sevme günüdür. 3 Mayıs bir birikimin taşma noktasıdır. İbret alınması gereken bir geçiş noktasıdır" diyen Alıncak, şunları söyledi:

"Türk milliyetçilerinin Türklük kavramı ve Türk Birliği arzusu kimseyi rahatsız etmemelidir. 3 Mayısı bize miras bırakan aziz Türk Milliyetçilerini şükranla anarken, sözlerimi büyük ******'ün ifadeleri ile tamamlamak istiyorum. 'Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliği ile açacak; dünya, sükunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türklüğün varlığı, bu köhne aleme yeni ufuklar açacak; güneş ne demek ufuk ne demek, o zaman görülecek. Benim hayatta yegane fahrim ve servetim Türk olarak doğmamdır'.”

Etkinlikte MHP Gaziantep İl Başkanı Bayram Kemal Kılıç ve MHP Gaziantep milletvekili Hasan Özdemir de birer konuşma yaparak 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü kutladılar.

Konuşmaların ardından, vatandaşlara pilav ve ayran dağıtıldı.
http://tiyansan.hareketforum.com

Türkçülük Günü Gaziantep'te Kutlandı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-