TİYANŞAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...

Anasayfa::.ANASAYFA.::AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

TARSUS ÜLKÜ OCAĞI YÖNETİM TOPLANTISI

YazarMesaj
AYBERK
TUĞGENERAL
TUĞGENERAL
AYBERK

Erkek

TARSUS ÜLKÜ OCAĞI YÖNETİM TOPLANTISI Empty
MesajKonu: TARSUS ÜLKÜ OCAĞI YÖNETİM TOPLANTISI   TARSUS ÜLKÜ OCAĞI YÖNETİM TOPLANTISI Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 12:14 pm

TARSUS ÜLKÜ OCAĞI YÖNETİM TOPLANTISI 2280

Antik Anadolu Sofrasında düzenlenen törenle yeni yönetimi tanıtan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Arslan, Hak ve inandıkları yolda yürüyeceklerini söyledi.

Üniversite mezunlarında oluşan yönetimi tanıtan Başkan Arslan yeni bir ocak anlayışıyla bismillah dediklerini belirterek “Allah rızası için çalışacağız” dedi.

Mersin’de yaşanan canlı bomba olayını kınayan Arslan “Tarsus Ülkü Ocakları olarak Mersin’de terör olaylarını canları pahasına önlemeye çalışan kahraman güvenlik güçlerimize geçmiş olsun diyoruz ve en kısa sürede bu kahraman güvenlik görevlilerini ziyaret edeceğiz. Önümüzdeki günlerde Türkiye de bazı olaylar çıkarılarak insanları germeye çalışacaklar. Bu germe olaylarının yaşanacağı yerlerin başında da Mersin bölgesi ve Çukurova gelmektedir. Birileri ne kadar çaba gösterirse göstersin ne kadar müdahale ederse etsin Tarsus’taki bam telini germe olaylarında biz asla ve asla taraf olmayacağız. Elimizden geldiğince liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin çizmiş olduğu yol haritası ışığında itidali bir şekilde sokak çatışmalarının tarafı olmadan sükûnet içerisinde ama yapılan bütün tezgâhları bilip, halkın gözünde tek tek teşhir etmek için elimizden geleni yapacağız” ifadesini kullandı.

Arslan, Ulusal gündemi değerlendirdikten sonra yerelle ilgili önemli ve tarihi açıklamalarda bulundu. Tarsus’ta birtakım isimlerin üzerinden siyaset yapılmaya çalışıldığını belirterek bu üsluptan duymuş olduğu üzüntüsünü dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti;

‘’ Eğer insanlar isimler üzerinden siyaset yapma heveslisi iseler Ülkücü hareketin fikri ve teşkilat temellerini oluşturan başta Alparslan TÜRKEŞ’İ konuşmalıdır; eğer siyasi gündem üzerinden Milliyetçi Hareketi konuşacaklarsa Türk Dünyasının ve Türk Milliyetçiliğinin Bilge Lideri Dr. Devlet BAHÇELİ’Yİ konuşmalıdırlar.’’

Arslan, çıkış noktasının varacağı en son nokta olacağının bilincinde olduğunu vurgulayarak barış ve kardeşlik mesajlarından ziyade herkesi Hakla beraber hak olan noktada ülkücü duruş ve tavırda buluşmaya davet etti.

ADAMIN ADAMI DEĞİL, DAVANIN ADAMI olabilme şuurunda, ülküsü ülkücü olabilmek ülküsü olanlarla her zemin ve her şartta her şeye rağmen birlikte hareket etmenin gerekliliğini vurgulayarak şöyle devam etti. ‘‘ Ülkücü hareketi temsil noktasında belirli makamları iştigal eden herkes bulundukları koltuğun altının şehit kanı, üstünün kefen olduğunu asla unutmamalıdır.’’ Ülkü ocakları bu noktadaki tarihi misyonunu ve görevlerini yerine getirmek noktasında her an hazırdır. ÜLKÜ OCAKLARI MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN GÖK KUBBESİDİR; ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN GENÇLİK AŞISIDIR.

Yaklaşan yerel seçimlere değinen Arslan, ‘’ Tarsus’ta markalaşmış olan Milliyetçi Hareket Partisinin, Dr. Devlet BAHÇELİ’NİN, MHP İl ve İlçe Teşkilatlarının, Ülkücü camianın ve Tarsus sevdalılarının onayladığı her isimle yeniden dördüncü dönemde iktidarının yakın ve baki olduğunu Türkiye müşahede edecektir.’’

Tolga Arslan’ın başkanlık yaptığı yönetim şu isimlerden oluştu: 2. Başkan Ali Bağrık, Bürokrasi ve Basın Yayın Masası Başkanı Mehmet Bulut, Recep Özdemir, Eğitim Masası Başkanı Hasan Bebek, Okan Doğdu, Orta Öğretim Masası Başkanı Muzaffer Şimşek, Üniversite Teşkilatlandırma Başkanı Samet Bölükbaşı, Sosyal Faaliyetler Masası Başkanı Burak Özışık, Teşkilatlandırma Masası Başkanı Niyazi Yiğit, Kültür ve Sanat Masası Başkanı Süleyman Acar.

TARSUS ÜLKÜ OCAĞI YÖNETİM TOPLANTISI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TARSUS OCAK'TAN DEDE KORKUT PROGRAMI