TİYANŞAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...

Anasayfa::.ANASAYFA.::AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

MHP'den 'İmralı' tepkisi

YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek
KİŞİSEL MESAJ : Konu Ekleyen Ülküdaşlarımıza Teşekkür Etmeyi Unutmayın..!

MHP'den 'İmralı' tepkisi Empty
MesajKonu: MHP'den 'İmralı' tepkisi   MHP'den 'İmralı' tepkisi Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 8:03 pm

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in İmralı’ya 5-6 mahkumun gönderileceğine ilişkin açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Vural, hükümeti teröristbaşına “arkadaş” yollamakla suçladı. Vural, İmralı’da yeni mahkumlar için inşaat çalışmalarının başlatılmasına da “Herhalde TOKİ’ye yaptırıyorlardır. Başbakan ve Adalet Bakanı da TOKİ’nin açılışı gibi orayı gidip açarlar. Belki DTP ile birlikte açılışı yaparlar” sözleriyle tepki gösterdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te gazetecilerin Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in “İmralı’ya 5-6 mahkum gönderileceği ve bu nedenle inşaat çalışmalarına başlandığı”na yönelik açıklamalarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Teröristbaşına özel muamele yapıldığını, korunduğunu ve kollandığını savunan Vural “Teröristbaşı İmralı’dan örgütünü yönetiyor, kitap yazıyor, mektuplar gönderiyordu. Şimdi herhalde bu örgütü orada fiilen oluşturmak istiyorlar” diye konuştu.

Bakan Şahin’in açıklamaları konusunda ciddi endişeleri bulunduğunu ifade eden Vural “Doğrusu bilemiyorum teröristbaşının yakınlarını mı davet ediyorlar, referansıyla mı alacaklar mahkumları? Neden böyle bir ihtiyaç duyuyorlar? Yerel seçimler öncesinde DTP ile AKP arasında bir diyalog başlamıştı ve rakı masalarında, teröristbaşının durumu gündeme getirilmişti. Şimdi herhalde bu konuda verilen sözler yerine getiriliyor. Şehitlerimize, gazilerimize, Türk milletinin terörle mücadelesine bunu nasıl anlatacaksınız?” dedi.

“TERÖRİSTBAŞINA ARKADAŞ GÖNDERİYORLAR”
Gönderilecek hükümlülerin terör suçluları olup olmayacağına ilişkin bir soruya ise Vural, şu karşılığı verdi:

“Kapalı kapılar ardında ne pazarlıklar yapıldı bilemiyorum. Başbakan bu teröristbaşına kötü muamele yapıldığına ilişkin haberler karşısında ‘kötü muamele, işkence yok’ diyerek onun üzerinden siyaset oluşturdu. Şimdi yeni bir safhaya geçildi anlaşılan. ‘İcraatımızı görün, bakın ne kadar güzel. Burada, DTP’nin sayın dediği benim de sayın dediğim teröristbaşına, arkadaş yolluyorum’ diyerek herhalde icraatlarının semeresini almak istiyor. Bu neden bu zamanda yapılıyor? Hangi amaçla yapılıyor, doğrusu bu konularla ilgili muhakkak Adalet bakanının bir açıklama yapması gerekiyor.”

“İNŞAATI HERHALDE TOKİ’YE YAPTIRIYORLARDIR”
İmralı’da yeni mahkumlar için inşaat çalışmalarına başlanmasına da tepki gösteren Oktay Vural, “Herhalde TOKİ’ye yaptırıyorlardır. Zaten orada özel koruma altında, özel bakım altında. Bunlar rahatsız ediyor. Yani bir şey yapacaksanız gönderin F tipine de orada hücrede cezasını çeksin. Sayın Başbakan’a sesleniyorum; bunun üzerinden siyaset yürütmeyin. Kim bunu talep etti? Talep AB’den mi geldi yoksa o kurduğunuz masalardaki talepleri mi karşılıyorsunuz? Bütün mahkumlar gibi teröristbaşı da Türk adaletinin verdiği cezayı çeksin.” diye konuştu.

Teröristbaşına imtiyaz sağlanmasının rahatsız ettiğini vurgulayan Vural, şöyle konuştu:
“Mahkumlar herhalde teröristbaşının referansıyla gönderilecek. ‘Hamili yakınımdır, bunun naklini istiyorum’ diye talepte bulunacak. Beraber yürüyecekler bu yollarda. Teröristbaşı zaten oradan örgütü yönetiyor, kundaktaki bebelere kurşun sıkanlar, o mezralardaki kadınları, çocukları öldürenler Doğu ve Güneydoğu’daki insanları öldürenlerin bu şekilde özel muamele görmesi milletimizi derinden yaralıyor. Böyle bir icraatı sayın bakan önemli bir icraat olarak sunuyor. Bu konuda TOKİ’nin açılışı gibi herhalde sayın Başbakan da gidecek açacak orayı. Belki DTP ile gidip oranın açılışını yaparlar ‘işte bizim icraatımız budur’ derler. Adalet bakanı kurdele keser. ” 21.11.2008
http://tiyansan.hareketforum.com

MHP'den 'İmralı' tepkisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-