TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...
 
Anasayfa::.ANASAYFA.::SSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

Paylaş | 
 

 14. BÖLÜM

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 606
Yaş : 33
NERDEN : İstanbul
KİŞİSEL MESAJ : Konu Ekleyen Ülküdaşlarımıza Teşekkür Etmeyi Unutmayın..!
Kayıt tarihi : 31/07/08

MesajKonu: 14. BÖLÜM   C.tesi Ara. 13, 2008 6:01 pm

EN HAKLI DAVA BİZİMDİR
Fikir, ülkü ve dava bakımından en güçlüyüz. En asil fikirler bizim fikirlerimizdir. En meşru, en haklı dava bizim davamızdır. Biz dünyanın asil, şerefli aynı zamanda mazlum bir milletinin davasını, onun haklarını çiğnetmeme davasının sahibiyiz. Bu kadar yüksek bu kadar asil heşdefleri olan başka bir dava düşünülemez. Bir hareketin gücü, bir düşüncenin gücü böyle asil hedeflere dayanmasındadır. Onun için davamız, ülkümüz, Türkiye'de olsun dünya üzerinde olsun en güçlü fikir, en güçlü davadır. Bundan emin olarak, bunun heyecanıyla dolu olarak bunun bize yüklediği vazifeleri hakkıyla yapmaya gayret etmeliyiz. Onun şuuru içinde olmalıyız. Onun cesareti içinde olmalıyız. Her zaman söylediğim bir hususu sizlere tekrar etmeyi yararlı sayıyorum. Türkler olarak milletimiz cesurdur, millet için, vatan için yüksek davalar için, idealler için gerektiğinde canını feda etmekten çekinmeyecek kadar cesurdur. Fakat bu kadarı yetmiyor. Yaşadığımız bu günlerde bu kadarı yetmez. Bundan daha ileri bir cesaret göstermek mümkün mü? Mümkündür!
DEDİKODULARA KARŞI DA CESUR OLACAKSINIZ
Daha ilerisi şerefleriniz aleyhinde, namusunuz aleyhinde, haysiyetiniz aleyhinde uydurulan iftiralara karşı, tertiplere, suikastlere karşı da cesur olacaksınız. Dedikodulara karşı da cesur olacaksınız. Çünkü Türk milletini esir etmek, Türk milletini parçalayıp tarih sahnesinden silmek isteyen meurn fesat hareketleriyle yıkıcı hareketlerle karşı karşıyayız. Yıkıcılar Türk milletini yaşatmak isteyenlere karşı çok amansız, zalimdirler. Her çeşit iftirayı, her çeşit alçaklığı reva görmektedirler. Bunlara karşı çelik sinirli olacaksınız. Sabırlı olacaksınız, soğukkanlı olacaksınız ve ilmi önder yaparak ülkünüzü gönlünüzün güneşi yaparak, akılli olarak, aklınızı kullanarak yolunuzda yürüyeceksiniz. Her zaman olduğu gibi bu mücadelede akıllı hareket etmeye muhtaç ve mecburuz. Bunu herkesten çok sizlerin anlamış olduğunuzdan eminiz. Fakat tekrarını yararlı sayıyorum. Davanızı her yerde anlatınız, öğretiniz. Türk milletinin karşılaştığı tehlikelerden sıyrılabilmesi, her şeyden önce teker teker bütün vatandaşlarımızın tehlikeleri öğrenmesine ve bu tehlikelere karşı nasıl hareket eîmek icap ettiği, neler yapılması icap ettiği hakkında bilgi sahibi olmasına bağlıdır. Bundan hiç birimiz yorulmamalıyız. Bunu, köyde, şehirde, sokakta, evde her vatandaşa anlatmaya çalışmalıyız. Türk milletinin kurtuluşu buna bağlıdır. Yeryüzünde bugün yaşayan 120 milyon Türk'ün biricik bağımsız devleti olan Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın bunları öğrenmesine, bunlara karşı ne yapacağını anlamasına bağlıdır. Bir göreviniz, bir görevimiz eğitimdir, öğretmektir. İsterseniz buna propaganda da diyebilirsiniz. Gerçekleri anlatmakda diyebilirsiniz. Fakat en önemli bir vazifedir. Türkiyeyi parçalamak istiyorlar. Bugün özbeöz bizim kardeşimiz olan, bizim soyumuzdan, kanımızdan olan insanların yaşadığı doğu bölgesinde, ayrı bir devlet kurmak kışkırtmaları görülmektedir. Bundan hepimiz, hepiniz haberdarsınızdır. Tarihimizin hiç bir devrinde bu derecede milletimizi parçalamak hareketleriye karşılaşılmamiştır. Ve bu yıkıcı, bu parçalayıcı, ihanet hareketlerine karşı bu derecede zayıf bir idare, bu derecede umursamaz bir aydın takım görülmemiştir. Bunlara karşı hizmetimizin başarılı olması için bir an önce dikkatlerinize sunduğum gibi en tesirli tedbir vatandaşlarımızı eğitmektir, vatandaşlarımızı haberdar etmek ve çaresini de onlara anlaîmaktır.
ÜLKÜCÜ, ÜLKÜCÜNÜN ÖZ KARDEŞİDİR
Bütün bunların tesirli, başarılı olması İçin kendi içimizde birbirimize sımsıkı sarılmak, tam biriik, beraberlik halinde, derin bir sevgi, saygı halinde birbirimize kenetlenmek lâzımdır, Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için parolasıyla hareket edeceğiz.
Bu birliği yıkmak, parçalamak istiyorlar, bunun için içimize çeşitli geçimsizlikler sokmaya, dedikodular yaymaya, bizi bin parçaya ayırıp birbirimize vurdurmaya, tozumuzu birbirimize savurtmaya çalışıyorlar. Yüksek anlayışla, ülkücülüğümüzle bunlara fırsat vermedik, bundan sonra da vermeyeceğimizden eminim.
Hedefi iyi bilmeliyiz, davayı iyi kavramalıyız. Hedef, Türk milletinin birliğini koruyarak, toprak bütünlüğünü koruyarak, Türkiye Cumhuriyetini koruyarak, en kısa zamanda ilimde, teknikte en yüksek seviyeye çıkarmaktır. Ahlâkta, maneviyatta en yükseğe çıkartmaktir. Sanayileştirmek, çok üretim yapar duruma getirmek ve kendi gücüyle ayakta duran, sözünü dünyanın her yerinde saydıran güçlü, büyük Türkiye'yi meydana getirmek... Bu hedefe varmakda efe geçirilmesi icap eden ara hedef vardır, bu ara hedef ülkücülüğün iktidar olmasıdır. Türkiyenin iktidarının ülkücülerden oluşmasıdır. O halde bunu sağlayacak mekanizmayı, bunu sağlayacak makineyi, teşkilâtı tanımak, onu desteklemek, onu geliştirmek gözönünden uzak tutulmayacak olan bir meseledir.
MHP ÜLKÜCÜLERİN İNANÇ HAREKETİDİR
Bağımsız son Türk Devletini yıkmak isteyen komünistlere, sahte sosyalistlere, bölgeci ve azınlık ırkçılarına karşı en güçlü en kuvvetli parti olan Milliyetçi Hareket Partisinde toplanınız!
Milliyetçi Hareket Partisi gerçek milliyetçilerin, çilekeş ülkücülerin partisidir. Milliyetçilik sözle olmaz! Milliyetçilik inanç ve aksiyonla, hareketle olur. Milliyetçilik her yerde, her zaman, herkese karşı vatan ve millet bütünlüğünü korumak, gerekirse bu yolda can vermekle, mücadele etmekle olur.
Milliyetçiliği salonlarda, kulüplerde, veya seçim meydanlarında sözle yapan, sadece dört duvar içinde veya kağıt üzerinde milliyetçilikten bahsedenler, milliyetçi olamazlar! Bunlar, milliyetçiliği sömüren istismarcılardır. Milliyetçilik, sahte sola, komünizme, bölücülüğe karşı her zaman her yerde karşı koyan ve bütün Türk Milletinin birliği, beraberliği, kardeşliği, mutluluğu için çalışan ve gerekirse bu uğurda hayatını tehlikeye koyan ÜLKÜCÜLERİN İNANÇ HAREKETİDİR
Komünizme, sahte sola, bölücülere her yerde karşı koyan Milliyetçi Hareket Partisidir. Bütün Milliyetçileri Milliyetçi Hareket Partisinde toplanmaya çağırıyorum. Selam ve saygılar sunuyorum.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://tiyansan.hareketforum.com
 
14. BÖLÜM
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
TİYANŞAN :: ÜLKÜCÜ HAREKET :: ÜLKÜCÜ HAREKET :: ÜLKÜCÜLÜK-
Buraya geçin: