TİYANŞAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...

Anasayfa::.ANASAYFA.::AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

KOCAELİ MHP'de büyük buluşma

YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek
KİŞİSEL MESAJ : Konu Ekleyen Ülküdaşlarımıza Teşekkür Etmeyi Unutmayın..!

KOCAELİ MHP'de büyük buluşma Empty
MesajKonu: KOCAELİ MHP'de büyük buluşma   KOCAELİ MHP'de büyük buluşma Icon_minitimeSalı Ara. 16, 2008 7:05 pm

Milliyetçi Hareket Parti(MHP) geçen bayram olduğu gibi bu bayram da tek bir yerde toplandı, aynı anda bayramlaştı. MHP İl Yönetimi’nin Sabancı Kültür Merkezi’ndeki bayramlaşmaya il eski başkanlarını, eski yöneticileri ve küskünleri de davet etmesiyle ortaya “Büyük Buluşma” türünde bir tablo çıktı.
MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar ve yönetiminin evsahipliğindeki organizasyona Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, MYK üyesi Lütfü Türkkan, İl Kadın Kolları Başkanı Şükran Güloğlu, Ülkü Ocağı Başkanı Selim Çakır, İlçe başkanları, belediye başkan aday adayları, eski il başkanları Nihat Gürer, Nurdoğan Kaçar, Arslan Koyuncu, Kemal Köse, Şanbaz Yıldız ve kalabalık bir partili grubu katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, “Beraber siyaset yaptığım emek harcadığı kesin olan il başkanlarım burada. Bütün dostlarımız burada. Bir de benim derdimi çeken Nazife ablamda burada. Ordan ne görünüyor bilmiyorum ama, buradan çok güzel bir görüntü var. MHP’nin son 40 yılı burada. Bizi her ne kadar bu birlikteliği gösterdiğimize engel olanlar, birileri bizi hala yok sayıyorlarsa yanılırlar ve yanılacaklar. Öncelikle en kalbi duygularla tebrik ediyorum. Büyüklerimin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpüyorum” dedi. Çavdar, kendilerini yok sayanları da eleştirdi, “Hala basında sanki iki partili tahterevalli siyaseti yapıyor. Hala utanmadan bizi yok farz ediyorlar. Bundan sonra bir ara da bizi görenler MHP’nin de ne kadar samimi ne kadar inançlı ne kadar talip olduğu yetkiye sahip olduğunu görecekler.” diye konuştu.
TÜRKKAN SÖZ ALDI
MHP MYK üyesi Lütfü Türkan da yaptığı konuşmada, “Davaya hizmet etmiş sevgili büyüklerim ve sevgili partililer bayramınız mübarek olsun. İl başkanımızın konuşması bizi de etkiledi. 12 Eylül öncesi çile çeken, gençliğine pranga vurulmuş iki kişi vardı Nazife Hanım ve Nihat Abiydi. Onların önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi. Türkan, ekonomik konulardan da söz etti, şunları söyledi:
“- ABD’ye en fazla borç veren ülke artık Çin var. AKP iktidarı bütün parametreleri ABD’ye göre organize etti. Kendini delikten süpürtmeyen bir başbakanın dönemine geldik. Sermaye düzenini de el değiştirmeye başladı. Dünyada ideoloji çatışması yok medeniyetler çatışıyor. Türk medeniyetinden utananlar Türkiye’yi yönetmeye çalışıyorlar. Türkiye bundan biran önce kurtulmalı diyorum.”
DURMUŞ:
“KARAOSMANOĞLU’NU DA MAKAM BOZDU”
MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş ise kendisinin ekonomiden, siyasetten bahsetmeyeceğini söyledi, ancak doğal olarak yine siyasi konulara girdi.
12 Eylül’e Nihat Gürer’in yaşadığını belirten Durmuş da, Ülkücü hareketle ilgili şunları söyledi:
“- Girdiğimiz her seçimde sanki MHP’nin dünya hayatı yok. Sanki 3-5 arkadaşımızın mebus yapma amacıymış gibi gösterildi. Mahalli idarelerde söz sahibi değilmiş gibi bu süreçte de bize yaşatmaya çalışıyorlar. Komünist CHP geleceğine Adalet Partisi gelsin derlerdi. Burada samimiyet ve sadakat vardır. Önümüzde bir süreç var. Mevcut siyasi iktidar kaynakları peşkeş çekiyor. MHP dimdik ayağa dikilmeli. Dava arkadaşımız hiçbir başka partide siyasi gölge ihtiyacına gitmemeli. MHP en az 6 ilçede ipi göğüsleyebilecek güçte ve konumdadır. İbrahim kazanmasın Sefa kazansın diye goy goy yapanlar, Sefa size ne yapacak. Kaç tane ülkücü onun döneminde ekmek sahibi oldu. Biz haramzade değiliz. Kaldı ki İbrahim Karaosmanoğlu da ondan farklı değil. İyi adamdı ama, onu da sonra makam bozdu.”
Daha sonra eski MHP İl Başkanları, ülkücü hareketi zor dönemde yaşayanlar kürsüye çağırıldı. MHP İl eski Başkanı, tüm konuşmacıların özen önemle bahsettiği Nihat Gürer, tablonun çok güzel olduğunu söyledi. Tablodan etkilenen Gürer’in duygu dolu sözleri, salondaki herkesin gözünü yaşarttı. MHP’liler daha sonra birbirleriyle bayramlaştı.
http://tiyansan.hareketforum.com

KOCAELİ MHP'de büyük buluşma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-