TİYANŞAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...

Anasayfa::.ANASAYFA.::AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

BEN BİR TÜRK'ÜM DİYENE

YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek
KİŞİSEL MESAJ : Konu Ekleyen Ülküdaşlarımıza Teşekkür Etmeyi Unutmayın..!

BEN BİR TÜRK'ÜM DİYENE Empty
MesajKonu: BEN BİR TÜRK'ÜM DİYENE   BEN BİR TÜRK'ÜM DİYENE Icon_minitimeC.tesi Şub. 28, 2009 10:32 am

İlk bakışta hamasiyetle işgalci bir ruhun dışa açılan ifadesi gibi algılanan bu cümlenin akılcı açıklaması çok yönlüdür. özü anlamak,onu yaşamak ve meriyette uygulamak derin bir tarihi bilgiye ihtiyaç ile geleceğin yönlendirilmesinde yaşanan günü ise sağlıklı yaşamanın sırrının anahtarıdır.
Her ne kadar aydın ve entel tayfanın ŞÖVENİST’lik olarak başlık kullandığı kavmiyete aidiyetçilik, bakılan pencereye göre sunuma tu kaka olarak arz edilse de, kavmiyetçilik her millet için ayakta durmanın ve istikbali teminat altına almanın kaçınılmaz nedenlerinden bir tanesidir.
Yüzde yüz TÜRK olmak; milletlerin asaletlerinde yaşattıkları gelenek görenek, aile yapısı, dini ve içtihadi kuralları, hatta ve hatta ticari ahlakları bir diğerine göre farklılık arz eder. TÜRK olmak burada başlar işte. Geleneğinimizden gelen enginlik hoşgörü ama akıllı bir hoşgörü ,toplumsal yaşantımızdaki aşiret değil bir ulus devlet anlayışının olması dünyadaki birçok devlete göre bariz bir farklılık gösterir.
Dünya üzerinde hiçbir millette bizdeki devletine kayıtsız şartsız teslimiyetçi ruhu olan bir ulusa rastlayamazsınız. İşte bizdeki o devletimize sadakatın açılımıolan bir söz ‘’DEVLET BABA’’. Bu cümleyi hangi millette bulabilirsiniz. Toprağı kutsallaştıran bir millet gösterin bana, bulamazsınız. Biz öyle bir severiz ki toprağımızı onun uğrunda VATAN SAĞOLSUN der canımızı bile göz kırpmadan veririz. Toprağı vatanlaştırırız.
Nerede bulabilirsiniz bayrağını koyacak yer bulamayan bir milleti. Biz onu öpüp başımıza koyarken diğer uluslarda bayraklarından bikini yapanları görürsünüz. Bizim farkımız bu işte biz bayrağımızı kızkardeşimizin gelinliği şehidimizin örtüsü, bağımsızlığımızın garantisi biliriz. Onun için kutsaldır bizde.
TÜRK milletinde YARADANIMIZDAN sonra kesinlikle ve katıksızca itaat ettiğimiz ATA’mız, anne ve babamıza olan derin muhabbet ve itaatı biz baş tacı eden bir aile yapısına sahipken, diğer uluslarda sadece kimyasal bileşimin iki elementini bir araya getiren ve bu zevkten dünyaya geldiklerini söyleyip sende kimsin diye yüzlerine cümleler kullananları görürsünüz. Biz TÜRK’ler; gelmiş geçmiş tüm NEBİ ve PEYGAMBER’lere itaat edip ikrar verirken, hatta onların isimlerini çocuklarımıza verirken, diğer dejenere olmuş inaç sahibi uluslarda insan katli, kavim ve inanç ismi verilip hedef gösterilmekte.
Bizdeki islami inancın bahşettiği insanlık sevgisini YARADAN’a itaati bir diğer ulusta bulamazsınız. Biz halka hizmeti YARADAN’a hizmet biliriz.
Buraya kadar karınca kararınca kısa ve öz tanımlar ve örneklerle varmak istediğimiz noktanın alpyapısı tilavet ettik. Gelelim öze. İşte yüzde yüz TÜRK OLMAK dediğim bu .İnançlı, saygılı, sıcak kanlı, sevecen, fedakar, paylaşımcı ve çalışkan olmak, devletine bağlı ve milletini sevmek. Tüm bunların bileşkesidir yüzde yüz TÜRK olmak.
Biz inancımız ve töremiz gereği kimseyi hakir görmez, ait oldukları kavimlerine binaen onları horlamayız. Bunun bugünde ve öncesinde de örnekleri vardır. Bir camii yaparken yanına kiliseyi de inşa edecek kadar inaca saygılıyız.Tüm bu anlattıklarım bilinmeyen şeyler değil.
Bir kez daha BİLGE KAĞAN’ın sözünü söylemek istiyorum. EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN.
Sen sen olduğun gün, sen kendini keşfettiğin gün cihan senin. Sen kendini keşfedip Dünya’nın neresinde olursa olsun dara düşen yurttaşına sahip çıktığında işte cihan senin. Benim bu cümlelerime şövenistlik yapıyor diyenlere bir çift lafım olacak.
Kaçırılan iki yurttaşı için binlerce masumun kanını dökenleri örnek vererek insanlık ayıbını ve şövenistliğin örneği olarak göstereceğim. Üç oy fazla alabilmek adına kendi emperyalist emelleri uğrunda yaptıklarını unutup, SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI’nı inkar eden KENDİ VATANDAŞLARINA bir yıl ceza verebilecek kadar şoven olan FRANSA’yı örnek vereceğim. Sadece ve sadece MÜSLÜMAN TÜRK oldukları için SARAYBOSNA’da öldürülen yüzbinleri örnek vereceğim. Bugün hala zulüm altında olan KIRIM’ı örnek vereceğim.
İŞTE YÜZDE YÜZ TÜRK OLMANIN ihtiyacının sadace başlıkları bunlar. 1914’de ermenileri techire tabii tutarak telef etti diyenleri ve bunların yerli şakşakçılarını bugün KERKÜK’te, MUSUL’da, ERBİL’de zor ile yurtlarından göçe zorlanan TÜRKMENLERİ örnek vereceğim.
İŞTE YÜZDE YÜZ TÜRK OLMA ihtiyacının bir ihtiyaç sebebi daha .

Teşekkürler Türkiyem...
http://tiyansan.hareketforum.com

BEN BİR TÜRK'ÜM DİYENE
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-