TİYANŞAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TİYANŞAN

Ükücülüğü ve Ülküdaşlığı Tatmak İçin...

Anasayfa::.ANASAYFA.::AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapBAŞBUĞ

BENİM ŞARKIM BİTMEDİ

YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
REİS
REİS
Gökberk TİYANŞAN

Erkek
KİŞİSEL MESAJ : Konu Ekleyen Ülküdaşlarımıza Teşekkür Etmeyi Unutmayın..!

BENİM ŞARKIM BİTMEDİ Empty
MesajKonu: BENİM ŞARKIM BİTMEDİ   BENİM ŞARKIM BİTMEDİ Icon_minitimePtsi Mayıs 11, 2009 6:49 pm

Hayatın neresindeyim. Nereye koşuyorum. Yâda koşuyor muyum? Ne yapıyorum ben, cevap verebilecek olan var mı bana. Sıradan rutin bir yaşam. Neden böyle? Amaçsız nereye kadar gider? Yarın ne olacağı belli. Ertesi günde belli. Ne diye mi sordunuz. Basit dün ne olduysa yine o olacak. Yani hiç…

Neyi seviyorum acaba ben? Kimi seviyorum? Ne için seviyorum? Esas soru bunlar değil aslında. Seviyor muyum? Soru bu… Seviyor olsam bile neyi sevdiğimi bilmiyorum ki… Bilmediğim bir sevgili için bir şeyler yaptığımı sanıyorum. Ne mi yapıyorum. Tabi ki hiç... Hiç kelimesini sık kullanan biri neden nefes alır ki? Sayabileceğim çok bir şey yok hayata dair. Sanki yaşamıyorum. Veya yaşamaya mecbur olduğum için nefes alıyorum.

Sınırlarımı kim çizdi? Gerçi onları hiç zorlamadım. Acaba bir sınırım var mı? Varsa nereye kadar) Sizce, evet size soruyorum bir sınır var mı? Varsa kim çiziyor bunu. Yoksa biz mi sınırlıyoruz yaşamdan alabileceklerimizi. Her sabaha mutsuz uyanan kaç kişi var, söyler misiniz bana. Sevinci olmayan bir hayatın hüznü niye? Gülmeyeceksek niye ağlıyoruz? Gelmeyecekse o gün beklemenin anlamı ne? Ve değişmesi gereken bu rutinliğin, değişim gününü kim belirleyecek. Bekleyecek miyiz sadece.

Kırıyorum artık olmayan zincirlerimi. Yok ki zaten tutan beni. Evet, o gün bugün. Hayata dair ne varsa benim için, onu hayattan almanın vakti geldi. Ellerimi isteyen tutar, isteyen tutmaz. Bana düşen uzatmak. Tutmadığım her el için…

Şimdi mutluluğu yakalama, sevinci tutma, gülmeyi tatma zamanı. Alınan nefesi hak ettiği şekilde geri bırakmak için olmayan sınırlara son sürat koşma zamanı şimdi. Ey hayat bekle beni, daha benim şarkım bitmedi…

Gökberk TİYANŞAN
http://tiyansan.hareketforum.com

BENİM ŞARKIM BİTMEDİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-